Sztorm w butelce: tajemnica i historia rumu Kraken

Podobnie jak wiele alkoholowych specjałów na świecie, także rum Kraken otula mgiełka niedostępnych dla wielu osób tajemnic. Pomimo łatwej dostępności na półkach sklepowych, przysłowiowe wnętrze butelki skrywa wiele niezwykłości, które czynią ten trunk cóż tak niepowtarzalnym. Odkryjmy więc nieco z historii tej rumowej legendy.

Doświadczenie, jakie niesie konsumpcja rumu Kraken, zaczyna się już na samym początku – od spotkania oka z niezwykłą butelką. Kształtem przypomina ona stare butelki do inków, natomiast jej nazwa odwołuje się do morskiej bestii z nordyckiego folkloru – krakena. Ten gigantyczny, groźny morski potwór idealnie oddaje charakter trunku, który się w niej kryje. Wiele czytelników można kojarzyć z potężnym kałamarzem lub ośmiornicą, który według legend miał potrafić zatopić całe statki. To bardzo passende spotkanie doświadczeń konsumentów rumu kraken, którzy często opisują jego smak jako silny, intensywny, i miejsce pamięć w głowie od pierwszego łyka.

Produkowany na Trynidadzie i Tobago, rum Kraken jest szczególnym przedstawicielem swojego gatunku. Trunek ten jest mianowicie blendem, czyli mieszanką rumów pochodzących z różnych beczek. Do jego produkcji wykorzystuje się melasę cukrową, a całą jego produkcja odbywa się pod czujnym okiem doswiadczonych mistrzów destylacji. Proces leżakowania trwa co najmniej 2 lata, a końcowy efekt to rum o ciemnobrunatnej barwie i zaskakująco głębokim smaku.

Sam smak rumu kraken również stanowi swoistą historię do odkrycia. Jak już wcześniej wspomniałem, jest wyjątkowo intensywny. Dominuje w nim mocna nuta karmelu, wanilii oraz korzennych przypraw, zaś finisz cechuje się długotrwałym posmakiem czekolady i drewna. Wielu degustatorów dostrzega również subtelne akcenty cynamonu, kwiatów czy owoców. Znawcy rumów podkreślają, że kraken świetnie sprawdzi się jako baza do egzotycznych koktajli, ale równie dobrze smakuje solo, najlepiej na lekko schłodzonej szklance.

Sumując, rum Kraken to nie tylko wyjątkowo smaczny trunek, ale również prawdziwa podróż do świata morskich legend i niezwykłych doznań sensorycznych. Tego napoju nie da się zrozumieć, nie próbując go – choćby raz. Za każdym kolejnym łykiem kryje się kolejna historia do opowiedzenia, za każdym spojrzeniem na niepowtarzalną butelkę poczucie tajemnicy i nieodgadnionej zagadki. To doświadczenie, które warto przeżyć.

Przeczytaj więcej na:https://meskimokiem.pl/skad-pochodzi-i-jak-smakuje-rum-kraken-z-czym-sie-pije-rum-kraken.

Author: admin