Styl i Estetyka VSCO Girl: Nowoczesna Ikona Młodzieżowej Kultury

Styl i estetyka VSCO girl, człowiek byłby skłonny myśleć, że jest to coś, co wyrastałoby prosto z lat 90-tych, a nie jako nowoczesny trend młodzieżowej kultury. Ale jest to właśnie styl, który dominuje w dzisiejszych czasach, szczególnie wśród młodych uwielbiających media społecznościowe.

VSCO girl to fenomen, który swoje korzenie ma w aplikacji do edycji zdjęć, VSCO. Ta aplikacja jest używana przez młodych ludzi do tworzenia estetycznie przyjemnych kolaży zdjęć, które są następnie dzielone na różne platformy mediów społecznościowych. Najczęściej typową VSCO girl można rozpoznać po jej stylu ubioru i elementach, które na co dzień towarzyszą jej stylizacjom.

Charakterystyczne dla VSCO girl jest noszenie luźnych, przewiewnych ubrań, takich jak spodnie z wysokim stanem, bluzki z szerokimi rękawami i krótkie topy. Bardzo popularne są także T-shirty z dużym logo zespołów rockowych czy oversize’owe koszulki oraz bluzy z nadrukiem. Styl ten jest luźny, wygodny i idealnie pasuje do estetyki „bez wysiłku”. Uzupełnieniem są drobiazgi, które przywodzą na myśl beztroskie lato – ręcznie robione bransoletki przyjaźni, kolorowe scrunchies, hydroflaski, malowane paznokcie w pastelowych kolorach i plecaki z eko skóry.

Wiele osób postrzega VSCO girl jako symbol lżej traktowanej mody, która nie podąża za typowymi „galaktykami” i trendami. Szczególnie wyróżnia się to przy spojrzeniu na konwencjonalne ikony młodzieżowej mody, które są często skrupulatnie stylizowane i wyglądają jakby spędziły godziny nad każdym elementem swojego wyglądu. W kontekście tego, VSCO girl to orzeźwienie.

Styl VSCO girl to nie tylko ubrania i akcesoria. To również pewne zachowania – chęć bycia eko, dbałość o środowisko, wykorzystywanie słomy z metalu zamiast plastikowej, a także realizowanie się w różnego rodzaju twórczościach. To kreatywność, która ma prawo przejawić się zarówno w sztuce, jak i w codziennym życiu, tworzonym content’cie w sieci i stylu ubioru.

Z drugiej strony, styl VSCO girl nie jest pozbawiony kontrowersji. Krytyka dotyczy przede wszystkim upowszechniania pewnego, bardzo szczegółowego wizerunku dziewczyny jako najbardziej atrakcyjnego. Istnieje obawa, że młode dziewczyny mogą poczuć presję, żeby wyglądać i zachowywać się na określony przez niego sposób.

Wygląda jednak na to, że trend VSCO girl jest tutaj, aby zostać. Bez względu na to, czy jesteś fanem, czy krytykiem, nie do przecenienia jest wpływ, jakie trend ten ma na młodą kulturę, mody i świadomość ekologiczną dzisiejszej młodzieży.

Styl i estetyka VSCO girl to coś więcej niż trend mody. To sposób bycia, styl życia, który wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale również na wartości i działania. Odzwierciedla to, co dla dzisiejszej młodzieży jest ważne: ekologia, kreatywność i autentyczność. Czy to jest trwały trend, czy tylko chwilowa moda – tego dowiemy się w przyszłości.

Przeczytaj więcej na: https://blogkobiety.pl/vsco-girl-co-to-znaczy-kim-sa-vsco-girls/.

Author: admin