Top 10 Filmów dla Dzieci w Wieku 10-12 Lat: Must-See Tytuły

Wybieranie filmów dla dzieci to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Często rodzice stają przed wyzwaniem jakiego tytułu szukać, który będzie odpowiedni, a zarazem ciekawy dla swojej pociechy. Dzisiaj podpowiemy fajne filmy dla dzieci od 10 do 12 lat. Przy naszym wyborze zwracaliśmy uwagę na wartości, jakie niosą ze sobą te produkcje.

1. „Harry Potter” – Seria filmów o młodym czarodzieju, który walczy z siłami zła zdobyła serca dzieci i dorosłych na całym świecie. Dla dzieci w wieku 10-12 lat możemy polecić pierwsze trzy części, które są najmniej przerażające i najłatwiejsze do zrozumienia. Film, dzięki olbrzymiemu uniwersum, potrafi zaciekawić i zaintrygować dzieci, pobudzając ich kreatywność i wyobraźnię.

2. „Malutka księżniczka” – Piękny film o małym dziewczynka, której życie nagle się zmienia, kiedy jej ojciec zostaje wezwany do służby wojskowej. Mimo trudności, zawsze udało jej się szukać uroku w otaczającym świecie.

3. „Madagaskar” – Ta animacja to prawdziwa gratka dla każdego małego odkrywcy. Załoga zwierząt z zoo, które niespodziewanie lądują na dzikiej wyspie, dostarcza mnóstwo śmiechu, a jednocześnie mówi o wartości przyjaźni i pomocy.

4. „Shrek” – Ta ironiczna baśń na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły film animowany. Dopiero po głębszej analizie widzimy, że służy on jako doskonały przewodnik dla dzieci w wieku 10-12 lat na temat tego, jak być dobrym człowiekiem.

5. „Toy Story” – To kolejna seria animowanych filmów, które przepełnione są zabawnymi postaciami, emocjonalnymi historiami i lekcjami, które można wynieść z każdej poszczególnej części.

6. „Nemo, ratuję się” – Emocjonująca podróż przez ocean Nemo i jego przyjaciół jest nie tylko pełna przygód, ale także nauki o odwadze, przyjaźni i rodzicielstwie.

7. „Jak wytresować smoka” – Ten film to nie tylko wspaniała opowieść o przyjaźni między chłopcem a smokiem, ale także o tolerancji, odwadze i miłości do zwierząt.

8. „Valiant i Czarna Księga” – Twórcy tego filmu podchwycili jedno z najważniejszych zadań nauczania – pokazać, że odwaga jest ważniejsza od fizycznego rozmiaru.

9. „Epoka lodowcowa” – To kolejna przygoda, która poza trochę humoru oferuje również interesujące i przydatne lekcje o życiu jaskiniowców.

10. „Duma i uprzedzenie” – Zarówno książka, jak i film są doskonałe do omówienia z dziećmi tematu tolerancji, szacunku i miłości.

Fajne filmy dla dzieci od 10 do 12 lat to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim cenne lekcje, które pomogą twojemu dziecku w dorastaniu. Wybór jest duży i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Pamiętaj, że ważne jest, aby oglądać filmy razem z dziećmi i rozmawiać potem o tym, co widzieli. To pomoże wzmocnić więź między wami, a także da ci szansę na naukę przez zabawę.

Przeczytaj więcej na: https://lifestyledesign.pl/fajne-filmy-dla-dzieci-jakie-filmy-dla-dzieci-10-12-lat/.

Author: admin